Velmi hezký koncert v Polici nad Metují

přidáno: 14. 6. 2015 14:04, autor: Miroslav Halama
Milí orchestrální hráči,
moc rád bych vám poděkoval za sobotní koncert v Polici nad Metují, který - myslím si -  byl velmi povedený. Ne vše bylo v jednotlivých skladbách v pořádku, ale chyby byly především z nepozornosti. Důležité je, že o chybách víme a příště se jich budeme snažit vyvarovat. V drtivé většině jste však zahráli skvěle, skladby vyzněly velice dobře. Vcelku úspěšně dopadl i náš premiérový Šavlový tanec. Vlastně jsem moc rád, že jsme se ho tam odvážili zahrát. Líbil se a my na něm ještě zapracujeme. Statečně jsme bojovali také s laděním - v takovém horku to není nic jednoduchého. I o tom jste ale věděli a snažili jste se s tím něco udělat. To se mi líbí. To je znamení, že opravdu získáváte orchestrální praxi a stáváte se výbornými vnímavými orchestrálními hráči.Podmínky nebyly opravdu jednoduché - málo místa, vedro.....Vypořádali jste se s tím ale jako ,,profíci". Z celého zájezdu jsem měl velmi hezký pocit.  
Doma jsem již také přemýšlel o tom, že jsem vlastně nikoho nemusel napomínat, okřikovat - no vlastně to, co je mi krajně nepříjemné a nevlastní. I to přispělo k bezvadné atmosféře zájezdu a i za to vám moc děkuji. Opět jste mne přesvědčili, že jste báječní muzikanti a zlatíčka.
Obrovskou měrou se na kvalitě našeho zájezdu podílely naše malé, milé mažoretky s paní učitelkou Pavlou Kocourkovou, jejichž vystoupení je pro nás i pro diváky velikým zpestřením. Mnohokrát dík, je strašně krásný pocit mít takové spolupracovníky. Nemohu opomenout poděkovat našim zpěvákům, jimiž tentokrát byli paní učitelka Blanka Šubrtová a pan ředitel Vít Rakušan (jen pro zajímavost - paní učitelka Lucie Jarešová, která s námi zpívala v Lučanech nad Nisou měla právě v tuto sobotu svatbu...).
Opět také děkuji svému velikému pomocníkovi panu učiteli Oleksandru Grygorenkovi za bezvadnou a významnou spolupráci.

Ještě jednou vám  moc děkuji a těším se na další práci s vámi.

Ve čtvrtek 18. 6. bude poslední zkouška. Moc prosím, přijďte na ní všichni..........

M.Halama


Comments