Šavlový tanec a další zkouška - dělená

přidáno: 6. 3. 2015 0:00, autor: Miroslav Halama
Milí orchestrální hráči, včera jsme rozpracovali skladbu z úplně ,,jiného soudku" - Šavlový tanec. 
Je to skladba, kterou si řada z vás přála, abychom jí hráli. Po pravdě - z počátku jsem váhal, v jednu chvíli jsem dokonce tento nápad zavrhl, Je přeci jenom poměrně složitá technicky, rytmicky melodicky a také zvukově - je koncipována pro velký, zvukově bohatý orchestr. Stále jsem ale tuto myšlenku nosil v hlavě a nakonec jsem se pustil do psaní.     Musím říci, že napsat zvukově vyváženou skladbu tohoto formátu pro orchestr našeho typu byl opravdu oříšek. Jsem přesvědčen, že se to ale podařilo a nyní nezbývá, než jí dobře nacvičit a poté dobře prezentovat. Takováto skladby nesnese polovičatost a nedokonalost (konec konců - já také ne). Je psána pro ,,profíky" , či dobré muzikanty a to vy jste. Šavlový tanec je malinko těžší, než doposud námi hrané skladby, ale ne zase tolik, abychom si s tím nemohli poradit. Určitě to zvládneme a náš orchestr to opět posune mnohem dále v kvalitě a rozmanitosti repertoáru.

Mrkněte se tedy proto prosím každý na svůj part, ať se nám dílo co nejdříve podaří.
Těm, kdo nabyli ve zkoušce, se budu snažit noty poslat e-mailem. Davidovi noty opravím a rovněž pošlu.
Je možné, že v partech objevíme ještě nějaké chyby - např. chybí označení taktu ( C ). Hold - i technika má zatím ,,své mouchy". Ale s tím si také poradíme......

Příští zkouška bude dělená - sejdou se křídlovky, klarinety+flétny, přijdou také doprovody. Může přijít také David - stejně má před tím hodinu. Domácí studijní volno má tedy Vítek, Dan, Šárka, Klárka, Honza, a bubeník Toník.

Zatím se mějte hezky a těším se na vaše výkony příští týden.....

M.Hal.
Comments