První zkouška orchestru je za námi

přidáno: 11. 9. 2015 0:47, autor: Miroslav Halama
Ve čtvrtek 10.9. proběhla první zkouška orchestru. Přivítali jsme na ní nové hráče, řekli jsme si něco o tom co nás čeká. Jako po každé,. když nastoupí noví členové orchestru - začátečníci, je nutné začít s nimi tím nejjednodušším, co v repertoáru máme. V tomto případě to byly skladby Šly panenky silnicí a Kdybys měla má panenko. Nováčci totiž ještě nevědí, jak to v kapele chodí a co od toho očekávat. Myslím, že jsme se ale při čtvrteční zkoušce dobrali alespoň nějakého výsledku a naděje, že se noví hráči chytí a nahradí hráče minulé.

Bohužel už na této první zkoušce se projevil nepříjemný nešvar naší kapely - nekázeň a bezohlednost. To nebyl dobrý příklad pro nové kluky. Je mi naprosto jasné, že pro většinu je opakování starých skladeb a zapracování nováčků nudou a měl jsem dojem, že někteří se také měli potřebu před nimi předvést. Bohužel - jinak to ale nejde. Každý z vás nějak začínal. Pomůžeme-li jim, věřím, že kapela opět bude hrát skvěle a budeme moci nacvičit spoustu nových skladeb.

Ve čtvrtek 17.9. bude zkouška dělená. Sejdou se doprovodné trubky a lesní roh. Budou zkoušet se mnou. Původně jsem chtěl i pozouny, ale rozhodl jsem se, že je nebudu prozatím potřebovat. Do zkoušky tedy nemusí. Pan učitel Grygorenko bude zkoušet s křídlovkami a baskřídlovkami. Na programu bude Valčík na rozloučenou a Šavlový tanec. Vezměte si s sebou ale všechny noty.

Klarinetisté, kteří mají saxofon na něj budou pilně cvičit, abychom jej co nejdříve mohli využít v kapele.

M. Halama 
Comments