Ohlédnutí za poslední čtvrteční zkouškou

přidáno: 20. 2. 2015 0:43, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 20. 2. 2015 1:21 ]
Ve čtvrtek 19.2. proběhla další řádná zkouška orchestru. Začala velmi hezky a já jsem měl z počátku radost, kolik práce zvládáme. Vypadalo to, že stihneme ,,přejet" celý náš koncertní repertoár. I jednotlivé výkony nástrojových skupin se postupně zlepšovaly. Bohužel ve druhé polovině zkoušky se rapidně zhoršila kázeň. Jako bychom najednou byli na hřišti a začala  volná zábava. Jakmile jsem se začal věnovat jedné skupině, či hráčovi, pro mnoho ostatních to zřejmě byl pokyn k nekontrolovatelnému troubení a vyluzování jiných zvuků na nástroje! Nechce se mi ani věřit, že ti dotyční ,,vrzálisti" si neuvědomují, že já tím pádem musím mluvit mnohem hlasitěji a ti, jimž se právě věnuji mě stejně téměř neslyší! Tohle opravdu nemohu pochopit. Přesto, že vás vždy prosím o klid a ohleduplnost k ostatním. Udivuje mne a zároveň mrzí, že začínají čím dál více ,,zlobit" také hráči, kteří to nedělali a u kterých bych to sotva čekal. Velká neukázněnost se projevovala např. vzadu, v doprovodných nástrojích, zvláště v dámské sekci.....ale také mezi určitými hráči dřevěné skupiny (i bez Honzy Novenka!). Snad jediní, které mohu pochválit je skupina baskřídlovek. Včera byla jednoznačně nejlepší a zvláštní uznání mám pro Vítka, který - mám pocit - se lepší týden od týdne. Oceňuji ale také snahu Dana a Davida a také Toníka na bicí, který má z vás všech nejmenší praxi a naskočil takříkajíc ,,do rozjetého vlaku".
Vrcholem všeho je ale chování Jonáše a Pepy! To, co tito dva včera předváděli hraničí opravdu s neúctou až drzostí. Netuším, zdali je někdo z ostatních na jejich ,,šaškárny" zvědavý. Já ale rozhodně nééé! Je o mně známo, že mám velký smysl pro humor, sám ho také vymýšlím, ale toto nemá s legrací absolutně nic společného! Je to trapné a někdy je mi trapně za ně. O to víc mě mrzí, že to jsou žáci mé třídy. Vůbec je ani nezajímá, že na zkoušce jsou přítomné dospělé osoby, jako např. ta'tka Toníka! Nechápu!!! Mám tomu tedy rozumět tak, že je to nevychovanost a drzost? 
Opakuji - v žádném případě po vás nikdo nechce abyste seděli s rukama vzadu jako putičky v první třídě. Jdeme si zahrát, zamuzicírovat, vytvářet super hudební partu. S panem učitelem Grygorenkem pro to děláme opravdu všechno. Zkoušky se však v žádném případě nemohou změnit v chaos a neslušnou anarchii. V tomto ohledu budu přitvrzovat i kdybych měl vytvořit pouze malý ,,komorní soubor". Kdo nechce přijmout pravidla únosného chování ve zkouškách,. nemá zde co dělat!

Závěrem: ke konci čtvrteční zkoušky jsem už vůbec neměl sílu, ani chuť zkoušet Sambu, na kterou jsem se nejvíce těšil. I Something stupid bylo hrozné! Falešné a odšmírované. Domů jsem tentokrát odcházel otrávený a s hlasivkami na dranc.

Škoda!

Připomínám soustředění v sobotu 21.2. v sále v Podhorské ulici. Začátek v 10,00 hod. Účast všech nutná!!

M.Halama
Comments