Bezvadné sobotní soustředění

přidáno: 22. 2. 2015 3:23, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 22. 2. 2015 3:24 ]

Milí orchestrální hráči,
máme za sebou již druhé sobotní soustředění.Tentokrát bylo trochu rozsáhlejší, zkoušelo se s malými mažoretkami, tanečnicemi Samby a také se skupinou brazilských bicích nástrojů. 
Zvukově i prostorově jsme byli omezeni sálem, který jsme měli k dispozici. Podle zkoušky na zkušebně či sále nelze tedy posuzovat zvuk kapely. Je to znát i na nahrávkách pana učitele Hladíka, který některé skladby nahrával (nahrávky přikládám dolů do příloh). Pravda - někde se ještě často vyskytují chyby a nepřesnosti. To je ale věcí jednotlivých hráčů. Platí znám poučka o tom, že každý si musí svůj part zvládnout.  Daleko větší péči je nutné také věnovat ladění. I to je na nahrávkách znát.

Ze sobotního soustředění mám ale velikou radost, udělali jsme opravdu mnoho poctivé práce, kázeň byla neskutečně lepší oproti čtvrteční řádné zkoušce. Opět jsem zkoušel s bezvadnými muzikanty, super partou. Zkrátka - byla to opět ta moje zlatíčka. Bylo i mnoho legrace. Tak takhle bych to bral :-).  Domů jsem odcházel opravdu s hezkým pocitem a měl jsem tak hezkou i celou sobotu.
Všem za to moc děkuji.

Moc děkuji také panu učiteli Oleksandru Grygorenkovi, který je mým obrovským, nepostradatelným pomocníkem.
Velké poděkování a obdiv si zaslouží také paní učitelka Pavla Kocourková, která bezvadně připravuje žáky tanečního oddělení. Spolupráce s nimi je neskutečně příjemná a pro náš orchestr obohacující a zpestřující.
Nemohu opomenout poděkovat také panu učiteli Jakubovi Hlobilovi za přípravu svých svěřenců v oblasti brazilských bicích nástrojů. Opět velká zpestření pro nás.

Pět mám chuť psát další a další věci. A už se na to také těším.

Ještě dnes, nebo nejpozději v pondělí vyvěsím zde, na na těchto stránkách přesné časy zkoušky a účinkování na plese ZUŠ.

Zatím se mějte moc fajn, já jdu pracovat na programu plesu.

M.Halama

Soustředění Dechového orchestru

(kvalita fotografií je nižší, jsou pořízeny mobilním telefonem) 
Ć
Kdybys měla má panenko.mp3
(4592k)
Miroslav Halama,
22. 2. 2015 3:23
Ć
Kolíne, Kolíne.mp3
(7425k)
Miroslav Halama,
22. 2. 2015 3:23
Ć
Muziky, muziky.mp3
(6947k)
Miroslav Halama,
22. 2. 2015 3:23
Ć
Samba.mp3
(7074k)
Miroslav Halama,
22. 2. 2015 3:23
Comments