Zkoušky a vystoupení

Zkoušky orchestru po 12. dubnu

přidáno: , autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči, 
srdečně vás po dlouhé době zdravím a informuji, že bohužel ani po 12. dubnu 2021 nejsou prozatím zkoušky orchestru povoleny. Nezbývá, než vyčkávat. 
Své orchestrální party si prosím stále opakujte, zdokonalujte, popřípadě se se mnou či svými učiteli hlavního oboru poraďte s případnými nejasnostmi.

Mějte se stále dobře a buďte zdrávi.

Miroslav Halama

Zákaz zkoušek orchestru

přidáno: 5. 1. 2021 2:10, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
opět došlo na nejhorší a spolu s novým kalendářním rokem přišla opět také distanční výuka ve školách. Toto nařízení se bohužel vztahuje také na výuku v ZUŠ. Společné zkoušky proto není možné prozatím uskutečnit. Ani ty dělené. 
Nezbývá, než doufat, že se nynější stav brzy změní k lepšímu a zkoušky a činnost orchestru obnovíme. 
Věřte mi, mě osobně tato situace velmi mrzí, s orchestrem jsem měl docela velké plány a chystal jsem zajímavé projekty. Snad na některé z nich ještě v letošním roce dojde. Musíme být optimisté.

Ihned, jakmile nám to epidemiologická situace a uvolnění opatření vlády dovolí a budeme moci obnovit vyučování a činnost orchestru, budu vás touto cestou informovat. 
Do té doby se mějte moc hezky a nezapomeňte cvičit své orchestrální party! Při dvou dělených zkouškách před Vánocemi jsem zjistil, že někteří nácvik svých partů podcenili a ani trochu je nezvládali. Všichni byste měli mít noty aktuálního koncertního repertoáru, zvukové nahrávky či odkazy na ně. Opravdu nácvik nepodceňte!! Urychlí to pak obnovu ,,kondice" orchestru po obnovení zkoušek. Pokud nebude někomu něco jasné, třeba v partech, pište, rád vše vysvětlím.

Všechny vás zdravím,

Miroslav Halama

Dělená zkouška ve čtvrtek 17.12.

přidáno: 15. 12. 2020 2:48, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
ve čtvrtek 17.12. opět proběhne dělená zkouška. Tentokrát zvu flétny a klarinety. 

Baskřídlovky, trombóny a tuba se zařídí po domluvě s p. uč. Grygorenkem.

Začátek zkoušky je v 18,10 na zkušebně orchestru.

Těším se na vás,

Miroslav Halama

Dělená zkouška trubek

přidáno: 8. 12. 2020 1:22, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
konečně se nouzový režim trochu uvolnil - i když nevíme, na jak dlouho, a je nám umožněno po menších skupinách zkoušet. 
Ve čtvrtek 10. 12. začneme dělenou zkouškou trubek a lesního rohu.

Zkouška bude v obvyklou dobu (v 18,10 h) na zkušebně orchestru.

Pro ostatní hráče nadále platí samostudium partů. Půjde - li to, v dalším týdnu by zkoušela další nástrojová sekce dle informací.

Těším se na vás,

M.Halama

Blýská se na lepší časy?

přidáno: 1. 12. 2020 6:03, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
opět se s vámi zdravím po delší odmlce. Stále napjatě čekám na vyjádření vlády a Ministerstva školství ohledně povolení kolektivní výuky. Příslušné orgány se prozatím věnovali převážně základnímu a středoškolskému vzdělávání a v ZUŠ umožnily pouze individuální výuku s určitými bezpečnostními opatřeními. Povolila se výuka ve formátu 1+1 - tedy jeden učitel a jeden žák. Vše ostatní se má odehrávat v distanční podobě. 
Tento čtvrtek se ale bude opět jednat o dalším ,,rozvolňování" a hovoří se o tom, že by se na ZUŠ povolila výuka malých skupin žáků. Pro nás by to znamenalo umožnění konání alespoň dělených zkoušek. Tak uvidíme. Každopádně dám během příštího týdne vědět, jestli začneme pomalu zkoušet a dohánět velký skluz v nácviku, který nám nastal.

Prozatím se mějte moc hezky, pracujte na svých partech a já se těším na brzké shledání na zkouškách.

M.Halama

 

Koronavirová pauza pokračuje.......

přidáno: 5. 11. 2020 0:45, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
,,koronavirová" přestávka bohužel pokračuje a já musím říci, že se mi již po vás stýská. Moc se těším, až to vše už konečně skončí a společně se setkáme opět na zkoušce. Vůbec netuším, jaká bude naše veřejná akce a otazníky se vznášejí také nad plesem ZUŠ. Soutěž vyhlášená MŠMT pravděpodobně nebude, neboť bych už určitě nějaké informace dostal. Přišla mi však nabídka na jinou soutěž ve Vysokém Mýtě. Asi by to stálo za zvážení, ale nese to s sebou hodně komplikací - jednak je to dost daleko, soutěž je jednodenní a končí ve večerních hodinách. Domů bychom přijeli nad ránem. Jednak nevíme, jak dlouho tato krize bude trvat a kolik budeme mít času na nácvik požadovaného repertoáru. Musí v něm být totiž něco z ,,klasiky".   Pozvánku jsem pro zajímavost vložil do přílohy této informace.

Prozatím tedy platí samostatný nácvik skladeb, které jsem uvedl v jedné předchozí informaci. Moc prosím, mrkněte se na to, ať to pak vše rychle ,,frčí" a dostaneme se také na skladby jiné.

Všem hezké dny,

Miroslav Halama

Přerušení zkoušek orchestru ZUŠ

přidáno: 14. 10. 2020 2:10, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 14. 10. 2020 2:11 ]

Milí orchestrální hráči,
jak jistě všichni víte, došlo k vládou nařízenému uzavření škol pro žáky a k přechodu na distanční výuku. Toto nařízení platí také pro ZUŠ. 
Zkoušky orchestru a veškerých komorních uskupení jsou dočasně zakázány (prý do listopadu).  Dle informací, které jsem dostal bychom měli zkoušky rovněž provádět distančně. Nedovedu si to ale dost dobře představit.  

Rozhodl jsem se tedy následovně:

každý hráč orchestru by měl mít vytištěné, nebo ve formátu PDF party všech aktuálně nacvičovaných skladeb a pracovat na nich samostatně.  Seznam všech aktuálně nacvičovaných skladeb uvedu na konci této zprávy. 
Kdo tyto party kompletně nemá, napište mi o ně v e-mailu halama@zusjbc.cz a já vám je pošlu. K některým skladbám mohu poskytnout též zvukové nahrávky., k jiným mohu poskytnout odkaz na You tube.. Nepodceňte to prosím a opravdu si tyto party, popř. nahrávky opatřete, musím řediteli poskytnout vaši zpětnou vazbu. To znamená, že pokud by vám v partech nebylo cokoliv jasné, kontaktujte mě a já vám vše rád vysvětlím.

Seznam aktuálně nacvičovaných skladeb:

  • Can´t take my eyes off you (znělka)
  • Happy
  • Mood romantic
  • Trumpets
  • Posaunen express
  • Vinnetou
  • Baby Face
  • Take on my
Mějte se prozatím hezky, buďte veselí a zdrávi a těším se na vaše zprávy  a dále na setkání s vámi.

Miroslav Halama

Zkouška ve čtvrtek 8.10.

přidáno: 6. 10. 2020 5:01, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
kupodivu nám úředníci nezakázali zkoušet s orchestrem (oproti pěveckým sborům, které zrušili). Vše se ale může časem změnit. Ačkoliv jsem měl v úmyslu tento čtvrtek začít dělené zkoušky po jednotlivých nástrojových sekcích, svolávám tentokrát ještě zkoušku kompletního celého orchestru. Využívám toho, že to ještě jde. Uvidíme, co příští týden.

Ve čtvrtek 8. 10.  platí tedy zkouška pro všechny!

Miroslav Halama

Zkouška ve čtvrtek 1.10.

přidáno: 29. 9. 2020 5:10, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči, 
ve čtvrtek 1.10. se sejdeme na společné zkoušce v 18,10 h. Budeme pokračovat v nácviku rozpracovaných skladeb, ze kterých bychom sestavili koncertní program tohoto školního roku.

Miroslav Halama

Ve čtvrtek 24. 9. zkouška není

přidáno: 22. 9. 2020 4:44, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči, ve čtvrtek 24.9. se zkouška orchestru nekoná. Mám koncert s pěveckým sborem Janáček. Pokud si pan učitel Grygorenko svolá dělenou zkoušku, platí jeho pokyny.
Společně se sejdeme ve čtvrtek 1.10.

Mějte se prozatím hezky,

Miroslav Halama

1-10 of 333