Zkoušky a vystoupení

Další zásadní informace z pondělí 16.3.

přidáno: 16. 3. 2020 9:48, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči, slíbil jsem, že v pondělí 16. 3., tedy dnes sdělím další informace o postupu práce našeho orchestru. Tedy tak činím.
  • 1) Zkoušky a soustředění se prý v žádném případě nemohou konat, což je pochopitelné. Obnovení zkoušek vám sdělím na obvyklých informačních místech - tedy tyto stránky a také FB MDO.
  • 2) Zrušil se velikonoční koncert
  • 3) Definitivně se prý také zrušily veškeré soutěže, tedy i soutěž dechových orchestrů
  • 4) Prozatím jsme přestali také plánovat zájezdní koncerty v Polici nad Metují  a Litoměřicích. Neví se totiž, jak dlouho tento stav bude trvat.
  • Ruší se veškeré akce školy - žákovské večery, vernisáž, Jarní koktejl a v ohrožení je také hudební festival ,,Jablonecké tóny"
Já vím, zní to vše strašidelně, pomalu jako ve válečném stavu, ale doufejme, že vše pokud možno co nejdříve pomine a my zase budeme muzicírovat. Budu-li mít zase nějaké nové informace, určitě vám je zde sdělím. D té doby se mějte hezky a buďte na sebe opatrní

Miroslav Halama


Informace o dalším postupu práce orchestru

přidáno: 14. 3. 2020 2:15, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráč, Vzhledem k velmi vážné situaci související se šířením onemocnění COVID - 19 se bohužel rázem mění i situace na školách, naší ZUŠ nevyjímaje. Jistě nemusím připomínat, že všechny školy vč. jablonecké ZUŠ, jsou od pondělí 16.3. uzavřeny. Fungovat budou pouze učitelé a zaměstnanci škol. 
Tato situace bude mít samozřejmě vliv i na chod našeho orchestru. V pondělí mám poradu s p. ředitelem, kde budeme situaci vyhodnocovat a volit další postup. Myslím, ze v této situaci by bylo ode mne velmi nezodpovědné, kdybych svolával zkoušky orchestru a také soustředění. Vaše zdraví, ale také zdraví nás všech je mi rozhodně cennější a prioritnější, než jakákoliv soutěž. Zkoušky, ani soustředění až do doby, kdy bude situace opravdu bezpečná, nebudu svolávat. Než další zkoušku svolám, budu to napřed konzultovat s ředitelem, který bude získávat informace od příslušných orgánů. 
Mluvil jsem také s předsedou poroty krajského kola soutěže dechových orchestrů, který mi sdělil, že konání soutěžního kola je nejisté a ať čekáme na informace. Ať se ale soutěž koná, nebo ne, nezúčastníme se ho, dokud nebudu mít stoprocentní jistotu, že situace je bezpečná.Nejspíš bude ale vše jinak.
Uvidím, co se dozvím v pondělí 16.3. na poradě a informace vám zde sdělím.

Mějte se prozatím hezky a moc prosím, dávejte na sebe pozor, ať jste všichni zdraví.

M.Halama

Zkouška ve čtvrtek 5.3.

přidáno: 4. 3. 2020 4:27, autor: Miroslav Halama

Ve čtvrtek 5.3. se sejde celý orchestr. Budeme pokračovat v nácviku soutěžního repertoáru.

Miroslav Halama

Dělené zkoušky ve čtvrtek 27.2.

přidáno: 26. 2. 2020 1:16, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 27. 2. 2020 5:55 ]

Milí orchestrální hráči,
ve čtvrtek 27.2. proběhnou dělené zkoušky. 
  •  od 18. 10. zkouší trubky a křídlovky
  •  od 19. 10. zkouší flétny a klarinety.
Baskřídlovky a pozouny se budou řídit pokyny p. uč. Grygorenka.

Bicí nástroje mají domácí studium partů.

Hlavním tématem zkoušky je skladba Posaunen express.

Další důležití informace:
Byli jsme opět pořádáni o velikonoční koncert na pódiu před jabloneckou radnicí. Koncert se uskuteční ve středu 8.4. od 15,00 hod. Počítejte s tím prosím, je to už taková tradiční akce. Myslím, že hezká.

Soustředění
Vzhledem k tomu, že nás čeká velikonoční koncert před radnicí a hlavně důsledná příprava na soutěž v České Lípě (16.4.) je nezbytně nutné absolvovat alespoň dvě soustředění. Jednalo by se zřejmě zase o sobotní dopoledne. O termínech se ještě pobavím s panem učitelem Grygorenkem - musíme se shodnout. Prozatím navrhuji sobotu 28.3. v čase od 9,00 do 13,00 hod., to druhé na sobotu 4.4. v ten samý čas. Vím, že jsou to dvě soboty za sebou ale bohužel asi nenajdeme jiný termín. Rozhodneme to tento čtvrtek ve zkoušce. V úvahu by ještě přicházela sobota 7.3., neděle 8.3., neděle 22.3, Následující týden jsou jarní prázdniny a přijdeme tedy o čtvrteční zkoušku. V sobotu 21.3. jsem mimo Jablonec. Ve čtvrtek 9.4. opět přijdeme o zkoušku, je velikonoční volno. 
Popřemýšlejte prosím a ve čtvrtek si řekneme definitivní termíny soustředění.

Hezký den všem,

Miroslav Halama

Zkouška ve čtvrtek 20.2.

přidáno: 19. 2. 2020 0:52, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
ve čtvrtek 20.2. proběhne zkouška celého orchestru.  Horempádem se vrhneme na soutěžní repertoár. 
Jelikož v Libereckém kraji neprobíhají školní ani okresní kola, měli bychom se zúčastnit kola krajského, které se koná ve čtvrtek 16.4. v České Lípě.
Opravdu moc řasu není, do se nám ještě namontují jarní prázdniny a velikonoční volno. Budeme se muset domluvit určitě na nějakém soustředění. Repertoár ještě zvažuji. 

Těším se na vás ve čtvrtek,

Miroslav Halama
Zhodnocení vystoupení a volný čtvrtek 13.2.

přidáno: 11. 2. 2020 1:21, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
konečně jsem se dostal k tomu, abych zhodnotil naše vystoupení na letošním plese ZUŠ.
Možná jste se sami setkali s velmi hezkými a pozitivními reakcemi na vystoupení orchestru ZUŠ. Já jsem se s nimi setkal na každém kroku, Přišlo také mnoho písemných pochval a uznání. Velký obdiv také přišel od hlavní kapely, tedy od hráčů orchestru Ladislava Bareše.
Také já hodnotím vystoupení jako velmi zdařilé a hezké. Všem vám za to moc děkuji. Velkou pochvalu vyslovuji  naší druhé bubenici - Štěpánce Kořenské, která úspěšně zvládla svou premiéru s kapelou na veřejnosti. Dík patří také Kryštofovi Kubínovi za velkou pomoc Štěpánce. Nemohu si odpustit také poděkování naším zpěvákům - Dorotce Šedivé, Kačce Cimbálové a Šimonu Pavkovi. Jsou všichni moc šikovní a velmi zpestřili vystoupení kapely. Další poděkování patří našim milým hostům, našim bývalým členům - Emmě Letham, Markétce Spurové, Vítkovi Sladkému a také Lence Lee Novákové. Byla to ode všech velká pomoc a navíc je v našem orchestru moc rádi vidíme. Těšíme se na další případnou spolupráci s nimi. Všichni mi určitě dáte za pravdu, že poděkování si zaslouží také pan učitel Oleksandr Grygorenko.
Ještě jednou děkuji vám všem, celému orchestru a ve čtvrtek 13.2. vyhlašuji volno za odměnu. Zasloužíte si ho. 
Ve čtvrtek 20.2. se sejdeme všichni na pravidelné zkoušce a budeme se tvrdě věnovat soutěžnímu repertoáru. Soutěž je již v dubnu, máme tedy co dělat. Určitě dojde také na nějaká soustředění. Nutno s tím počítat.

Mějte se zatím krásně a těším se na vás ve čtvrtek 20.2.

Miroslav Halama

Zkouška ve čtvrtek 6.2. a účinkování na plese ZUŠ

přidáno: 3. 2. 2020 7:11, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 5. 2. 2020 3:27 ]

Milí orchestrální hráči,
ve čtvrtek 6.2. nás čeká generální zkouška před vystoupením na plese. Je proto nezbytně nutné, aby se zúčastnili všichni hráči. Přítomnost na zkoušce přislíbily také zpěvačky. 

PLES: 
V sále Eurocentra se sejdeme v 18,10 hodin nejpozději. Musíme se stihnout naladit, postavit stojany na noty a postarat se o židle. 
V 18,30 h nám začíná akustická zkouška se zvukařem. Také musíme doladit místa na jevišti, příchod a odchod z pódia. Na zkoušce můžete ještě být v civilu, nemusíte tedy mít koncertní šaty. Po zkoušce budete mít volno. můžete jít třeba ještě domů. Rodiče prosím upozorněte, že mezi zkouškou a vystoupením za vás škola nenese žádnou odpovědnost!
Náš výstup začne ve 21,30 h. Sejdeme se nejpozději ve 21,10 h. V zákulisí se trochu naladíme. 
Je nezbytně nutné, aby se každý hráč postaral o svou židli, pult na noty a o noty. Samozřejmě budeme s p. uč. Grygorenkem pomáhat. Vše nacvičíme na akustické zkoušce. 
Po skončení našeho vystoupení je nutné, aby se opět co nejrychleji náš orchestr uklidil, v zákulisí si prosím každý složte svůj stojan na noty, noty ukliďte prosím do připravené tašky tak, aby to vše mohl školník odvézt. 

Případné dotazy zodpovím na zkoušce ve čtvrtek. Do té doby se mějte krásně.

Miroslav Halama


Zkouška ve čtvrtek 23.1. a soustředění

přidáno: 20. 1. 2020 2:54, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
ve čtvrtek 23.1. je samozřejmě zkouška pro všechny hráče, pokračujeme v přípravě na vystoupení na plese ZUŠ (8.2.) 

 V  sobotu 25.1. jak již víte, proběhne nutné dopolední soustředění celého orchestru a budu se též snažit, aby byli přítomni také zpěváci. Účast všech hráčů je nesmírně nutná, počítejte proto s tím. 

M.Halama

Zkouška ve čtvrtek 16.1.

přidáno: 16. 1. 2020 7:32, autor: Miroslav Halama

Ve čtvrtek 16.1. samozřejmě zkouška je pro všechny............zapomněl jsem to na stránkách odkliknout aby se to zveřejnilo, zůstalo mi to pouze v konceptech. Omlouvám se.

Těším se na vás...

M.Hal.

Zkouška orchestru ve čtvrtek 9.1.

přidáno: 8. 1. 2020 0:20, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 8. 1. 2020 0:21 ]

Ve čtvrtek 9.1. zkouší celý orchestr. Věnovat se musíme repertoáru na ples ZUŠ, který se koná 8.2. Nezapomeňte si rovněž do svých diářů poznamenat soustředění, o němž jsem psal před Vánocemi - tedy v sobotu 25.1. Ujasním ještě ve čtvrtek na zkoušce.

M.Halama

1-10 of 314