Zkoušky a vystoupení

Zkouška ve čtvrtek 17.10.

přidáno: 16. 10. 2019 0:54, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
vzhledem k tomu, že nacvičujeme poměrně složité, ale efektní skladby, budou probíhat opět dělené zkoušky.  Tento čtvrtek se naplno budu věnovat všem trubkám a lesnímu rohu. Flétny a klarinety budou mít domácí studium partů. Rovněž tak bicí nástroje budou mít osobní domácí studium.  Další týden bych zkoušel s ,,dřevěnými" dechovými nástroji. 
Pozouny a baskřídlovky budou zkoušet dle pokynů p. uč. O.Grygorenka.

Miroslav Halama

Zkouška ve čtvrtek 10.10.

přidáno: 9. 10. 2019 8:19, autor: Miroslav Halama

Ve čtvrtek 10.10. se sejde celý orchestr, projdeme si nové věci a v dalších zkouškách bychom udělali opět nějaké dělenky. 

M.HalamaZkouška ve čtvrtek 3.10.

přidáno: 2. 10. 2019 3:43, autor: Miroslav Halama

Ve čtvrtek 3.10. se na zkoušce sejde celá kapela kromě bicích nástrojů. Rozpracujeme nějaké nové skladby. 

M.Halama

Zkouška ve čtvrtek 26.9.

přidáno: 25. 9. 2019 4:19, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 25. 9. 2019 4:20 ]

Ve čtvrtek 26.9. proběhne pouze dělená zkouška fléten a klarinetů a p. uč. Grygorenko svolává také trombóny!

M.Halama

Zkouška ve čtvrtek 19.9.

přidáno: 18. 9. 2019 4:55, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 18. 9. 2019 7:15 ]

Ve čtvrtek 19.9. proběhne pouze dělená zkouška trubek, lesního rohu a p. uč. Grygorenko svolává také trombóny!

M.Halama

Zkouška ve čtvrtek 12.9.

přidáno: 11. 9. 2019 4:34, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
ve čtvrtek 12.9. se tentokrát sejdeme všichni na zkušebně. I když zatím nemám žádnou novou skladbu, řekneme si něco o našich plánech, uvidíme, jaké obsazení náš orchestr bude mít a popřípadě bychom si mohli zopakovat skladby, které zůstanou v našem koncertním repertoáru také tuto sezónu. Bohužel skladba, kterou jsem měl pro vás takměř připravenou, která byla těsně před dopsáním mi náhle v PC nejde otevřít, soubor hlásí chybu a poškození a neporadil si s tím ani odborník. Vůbec netuším, proč se tak stalo. Celou skladbu musím začít znovu. 

Začátek zkoušky bude jako v loňském šk. roce, tedy v 18,10 hod.

M.Halama

Zkouška ve čtvrtek 5.9.

přidáno: 4. 9. 2019 5:28, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
srdečně vás zdravím po prázdninách a posílám několik informací.
 Zkouška celého orchestru ve čtvrtek 5.9. ještě není, bojujeme s rozvrhy a přichází řada rodičů na jejich domluvu. O další zkoušce (čtvrtek 12.9.) vás budu informovat na těchto místech. Snažím se připravit nějaké nové skladby a vzhledem k velké vytíženosti jsem nestačil vše dopsat. Mějte tedy proto prosím strpení. O prázdninách jsem se k tomu moc nedostal. 
Jak víte, chtěl bych připravit opravdu zajímavý repertoár, neboť bych chtěl v letošním školním roce realizovat některé zajímavé koncerty a vystoupení. Řadu skladeb převezmeme z minulého šk. roku. Myslím, že jsou hezké a že je hrajeme rádi. 
Samozřejmě musíme pracovat také na lidových skladbách, čeká nás totiž opět ples ZUŠ a jak víme, tam jsou po nás požadovány především skladby lidové.
Také je pro letošní školní rok vyhlášena soutěž dechových orchestrů. Určitě by to stálo za úvahu. Uvidíme ale, v jakém stavu náš orchestr bude.

Vše si ještě probereme na 1. svolané zkoušce, o které vás budu informovat.

Miroslav Halama


Čtvrtek 27.6.

přidáno: 27. 6. 2019 5:56, autor: Miroslav Halama

Ve čtvrtek 27.6. již zkouška orchestru není, většina hráčů je již na různých akcích, či dovolené. 

Těším se na vás v září.

KRÁSNÉ PRÁZDNINY

Miroslav Halama

Zkouška ve čtvrtek 20.6.

přidáno: 19. 6. 2019 5:35, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
vzhledem k tomu, že se mi do dnešního dne omluvila velká většina hráčů, ruším i čtvrteční, poslední orchestrální zkoušku. Bylo by nás tam - jak se říká - pět a půl a práce by neměla smysl. Sejdeme se tedy v září, sledujte informační kanály. 
Také v příštím školním roce zachováme termín a čas zkoušek, jako doposud - tedy ve čtvrtek v 18,10 h.
Budeme nadále rozšiřovat náš ,,moderní" repertoár. Chystám se ale také na několik nových lidovek, neboť dobře víte, že jsou po nás žádány a na každém našem vystoupení se s nimi počítá.

Také nás opustí ze studijních důvodů několik našich klíčových hráčů, jako např. Emma, Vítek, Dan, Honza, Kryštof Honců a také příležitostně vypomáhající Klárka Mencová. Všem moc děkuji za dosavadní práci v orchestru a budou-li mít čas a chuť, velmi rád je u nás v orchestru uvítám.

Všem vám přeji krásné, pohodové prázdniny a budu se na vás všechny těšit v novém školním roce, v nové orchestrální sezóně, kdy bych rád uskutečnil několik koncertních zájezdů.

Mějte se hezky,

Miroslav Halama a Oleksandr  Grygorenko.

Zkouška ve čtvrtek 13.6.

přidáno: 12. 6. 2019 1:17, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
moc vám všem děkuji za bezvadné výkony na posledních dvou vystoupeních, která byla dle mého a dle báječných ohlasů velmi povedená a úspěšná. Zvláště to v Rýnovicích. I když to byly tak trochu ,,bojové" podmínky, kapela zněla skvěle. Moc také děkuji hráčům, kteří již nejsou kmenovými členy orchestru, ale při koncertech nám vypomáhali. Jmenovitě děkuji Emmě Letham, Vítkovi Sladkému, Honzovi Václavů, Klárce Mencové, Danovi Vondrovi  a také Lence Lee Novákové a v neposlední řadě panu Grazianovi Sanvito. Tyto všechny v orchestru moc rád vidím a myslím, že ostatní také. Vždy budou mít u nás dveře otevřené. Moc děkuji také panu učiteli Oleksandru Grygorenkovi, který je mi velikým pomocníkem a bez kterého bych provoz orchestru zvládal jen velmi těžko. Za celou sezónu tohoto školního roku také děkuji vám všem za super práci v orchestru, za obětavý přístup k termínům soustředění, koncertů a podobně. Vím, že to kolikrát není lehké jak pro vás, tak také pro vaše rodiče. Také jim moc děkuji. Děkuji vám  za skvělé výkony na koncertech.
Musím říci, že ačkoliv do našeho orchestru nastoupila řada nových členů, orchestr v tomto roce doznal velkého postupu v kvalitě, v repertoáru a samozřejmě také ve velikosti tělesa. Už jsme pořádně velký orchestr. Rozhodně si myslím, že je to těleso, kterým se naše škola může chlubit. Zachováme-li si tuto kvalitu také v příštím školním roce, budu usilovat o to, abychom se prezentovali také jinde, než v Jablonci nad Nisou a třeba také na nějaké soutěži..........

Ve čtvrtek 13.6. zkouška orchestru nebude, mám školní akademii se svými žáky z 9. tříd na základce.
Teoreticky bychom se měli naposledy v tomto školním roce všichni vidět ve čtvrtek 20.6., ale ani to prozatím není úplně jisté. Informace poskytnu zde.

Prozatím se mějte moc krásně,

Miroslav Halama

1-10 of 295