Zkoušky a vystoupení

Koronavirová pauza pokračuje.......

přidáno: 5. 11. 2020 0:45, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
,,koronavirová" přestávka bohužel pokračuje a já musím říci, že se mi již po vás stýská. Moc se těším, až to vše už konečně skončí a společně se setkáme opět na zkoušce. Vůbec netuším, jaká bude naše veřejná akce a otazníky se vznášejí také nad plesem ZUŠ. Soutěž vyhlášená MŠMT pravděpodobně nebude, neboť bych už určitě nějaké informace dostal. Přišla mi však nabídka na jinou soutěž ve Vysokém Mýtě. Asi by to stálo za zvážení, ale nese to s sebou hodně komplikací - jednak je to dost daleko, soutěž je jednodenní a končí ve večerních hodinách. Domů bychom přijeli nad ránem. Jednak nevíme, jak dlouho tato krize bude trvat a kolik budeme mít času na nácvik požadovaného repertoáru. Musí v něm být totiž něco z ,,klasiky".   Pozvánku jsem pro zajímavost vložil do přílohy této informace.

Prozatím tedy platí samostatný nácvik skladeb, které jsem uvedl v jedné předchozí informaci. Moc prosím, mrkněte se na to, ať to pak vše rychle ,,frčí" a dostaneme se také na skladby jiné.

Všem hezké dny,

Miroslav Halama

Přerušení zkoušek orchestru ZUŠ

přidáno: 14. 10. 2020 2:10, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 14. 10. 2020 2:11 ]

Milí orchestrální hráči,
jak jistě všichni víte, došlo k vládou nařízenému uzavření škol pro žáky a k přechodu na distanční výuku. Toto nařízení platí také pro ZUŠ. 
Zkoušky orchestru a veškerých komorních uskupení jsou dočasně zakázány (prý do listopadu).  Dle informací, které jsem dostal bychom měli zkoušky rovněž provádět distančně. Nedovedu si to ale dost dobře představit.  

Rozhodl jsem se tedy následovně:

každý hráč orchestru by měl mít vytištěné, nebo ve formátu PDF party všech aktuálně nacvičovaných skladeb a pracovat na nich samostatně.  Seznam všech aktuálně nacvičovaných skladeb uvedu na konci této zprávy. 
Kdo tyto party kompletně nemá, napište mi o ně v e-mailu halama@zusjbc.cz a já vám je pošlu. K některým skladbám mohu poskytnout též zvukové nahrávky., k jiným mohu poskytnout odkaz na You tube.. Nepodceňte to prosím a opravdu si tyto party, popř. nahrávky opatřete, musím řediteli poskytnout vaši zpětnou vazbu. To znamená, že pokud by vám v partech nebylo cokoliv jasné, kontaktujte mě a já vám vše rád vysvětlím.

Seznam aktuálně nacvičovaných skladeb:

  • Can´t take my eyes off you (znělka)
  • Happy
  • Mood romantic
  • Trumpets
  • Posaunen express
  • Vinnetou
  • Baby Face
  • Take on my
Mějte se prozatím hezky, buďte veselí a zdrávi a těším se na vaše zprávy  a dále na setkání s vámi.

Miroslav Halama

Zkouška ve čtvrtek 8.10.

přidáno: 6. 10. 2020 5:01, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
kupodivu nám úředníci nezakázali zkoušet s orchestrem (oproti pěveckým sborům, které zrušili). Vše se ale může časem změnit. Ačkoliv jsem měl v úmyslu tento čtvrtek začít dělené zkoušky po jednotlivých nástrojových sekcích, svolávám tentokrát ještě zkoušku kompletního celého orchestru. Využívám toho, že to ještě jde. Uvidíme, co příští týden.

Ve čtvrtek 8. 10.  platí tedy zkouška pro všechny!

Miroslav Halama

Zkouška ve čtvrtek 1.10.

přidáno: 29. 9. 2020 5:10, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči, 
ve čtvrtek 1.10. se sejdeme na společné zkoušce v 18,10 h. Budeme pokračovat v nácviku rozpracovaných skladeb, ze kterých bychom sestavili koncertní program tohoto školního roku.

Miroslav Halama

Ve čtvrtek 24. 9. zkouška není

přidáno: 22. 9. 2020 4:44, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči, ve čtvrtek 24.9. se zkouška orchestru nekoná. Mám koncert s pěveckým sborem Janáček. Pokud si pan učitel Grygorenko svolá dělenou zkoušku, platí jeho pokyny.
Společně se sejdeme ve čtvrtek 1.10.

Mějte se prozatím hezky,

Miroslav Halama

1. zahajovací zkouška - změna

přidáno: 14. 9. 2020 4:17, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
informoval jsem vás o první zahajovací zkoušce plánované na čtvrtek 24. 9. Tento termín však musím změnit, neboť ve čtvrtek 24.9. mám koncert s pěveckým sborem Janáček. První zkoušku tedy musím posunout na bližší termín, tedy na čtvrtek 17. 9. v 18,10 h. 
Pokud nebudete nemocní, nebo nejste v karanténě, přijďte prosím všichni, abychom zjistili, v jakém obsazení budeme letos fungovat.

Hezký den,

Miroslav Halama

1. zahajovací zkouška

přidáno: 2. 9. 2020 5:17, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
první , úvodní zkouška se uskuteční ve čtvrtek 24. 9. od 18,10 hod. ve zkušebně orchestru. 
Řekneme si nějaké informace a budeme pokračovat v nácviku stávajícího repertoáru, neboť budeme obohaceni o saxofony. Musíme je do těchto skladeb zapracovat.

Těším se na vás,

M.Halama 

Zahájení nové sezony

přidáno: 26. 8. 2020 5:47, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
máme zde začátek nového školního roku a s ním také začátek nové sezóny našeho orchestru. Doufejme, že tento školní rok již bude klidnější, nezatížen epidemiologickou situací plnou zákaz a nařízení - i když člověk nikdy neví................uvidíme.

Co nás čeká?

Čeká nás odchod některých hráčů - musíme se obejít bez Štěpána Pluhaře, který odešel studovat na střední školu do Prahy. Také nás zřejmě na žádost pana učitele Tvrdíka opustí dvě klarinetistky - Kája Kozáčková a Bára Kočíbová. Je to na žádost pana učitele Tvrdíka, který je potřebuje v komorním souboru a tím pádem by již orchestr nezvládly. Možná však přibudou noví hráči, kteří je zastoupí. 

Velkým přínosem bude také příchod několika hráčů na saxofon. Pracuji tedy na dopisování saxofonových partů do našich rozpracovaných skladeb. 

Ještě před prázdninami se hovořilo o tom, že všechny zrušené soutěže z minulého školního roku budou přesunuty na nový, letošní školní rok. Situace se však mění každým okamžikem a situace je taková, že nic není jisté. Možná bude hrát roli také finanční situace. My samozřejmě pojedeme v režimu, jako by soutěž byla.


Sledujte prosím tyto stránky, dám vám zde vědět, kdy bude naše první zkouška. Nejbližší termín bude zřejmě až ve druhé polovině září.

Prozatím se mějte moc hezky, přeji vám úspěšný vstup do nového školního roku a ať se vám v něm vše daří.

Miroslav Halama

Zkoušky orchestru

přidáno: 18. 6. 2020 7:31, autor: Miroslav Halama

Zkoušky orchestru se uskuteční až v září.
Do té doby se všichni mějte moc hezky, užijte si léta a v září se na vás budu těšit. 

Miroslav Halama


Čtvrtek 11. 6.

přidáno: 10. 6. 2020 5:51, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
vypadá to, že do konce školního roku již nebudeme mít možnost sejít se jako celý orchestr. Asi bychom těžko dodržovali dvoumetrové rozestupy, které - jak mám pocit, se musí dodržovat už asi jen ve školách. Nejspíše se sejdeme až v září, kdy začneme s nácvikem programu na případné akce (v současné době nevíme, jak se vše bude vyvíjet) a také pilovat soutěžní repertoár. Počítám s vámi se všemi.

Zkouška ve čtvrtek 11. 6.  se tedy samozřejmě ještě nekoná.

Ještě jedna zajímavá informace: ve středu 17. 6. má náš člen orchestru na lesní roh Natanael Horváth absolventský koncert. Hraje moc hezkou skladbu (Franz Strauss - Nocturno). Přijďme ho podpořit a držet mu palce.................

M.Halama1-10 of 328