Zkoušky a vystoupení

Zkoušky orchestru

přidáno: 18. 6. 2020 7:31, autor: Miroslav Halama

Zkoušky orchestru se uskuteční až v září.
Do té doby se všichni mějte moc hezky, užijte si léta a v září se na vás budu těšit. 

Miroslav Halama


Čtvrtek 11. 6.

přidáno: 10. 6. 2020 5:51, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
vypadá to, že do konce školního roku již nebudeme mít možnost sejít se jako celý orchestr. Asi bychom těžko dodržovali dvoumetrové rozestupy, které - jak mám pocit, se musí dodržovat už asi jen ve školách. Nejspíše se sejdeme až v září, kdy začneme s nácvikem programu na případné akce (v současné době nevíme, jak se vše bude vyvíjet) a také pilovat soutěžní repertoár. Počítám s vámi se všemi.

Zkouška ve čtvrtek 11. 6.  se tedy samozřejmě ještě nekoná.

Ještě jedna zajímavá informace: ve středu 17. 6. má náš člen orchestru na lesní roh Natanael Horváth absolventský koncert. Hraje moc hezkou skladbu (Franz Strauss - Nocturno). Přijďme ho podpořit a držet mu palce.................

M.HalamaČtvrtek 4.6.

přidáno: 3. 6. 2020 4:38, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
jak jistě tušíte, zkoušky orchestru se prozatím stále nekonají. 

Jedna - možná dobrá zpráva - soutěž orchestrů se přesouvá na příští školní rok. Určitě bych se jí chtěl zúčastnit. Naší výhodou je, že na přípravu jsme získali více času. Repertoár máme v podstatě vybraný a budeme na něm pracovat. Samozřejmě nejen na něm. Budeme pracovat také s jinými skladbami.

Hezké dny,

M.Halama 

Čtvrtek 28. 5.

přidáno: 27. 5. 2020 4:48, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
ani tento čtvrtek se bohužel orchestr ještě nesejde. Provoz orchestru je v současné době velmi problematický a pokud se něco v pravidlech nezmění, bude tomu tak nejspíš až do konce školního roku. Pokud to půjde, pokusím se do konce školního roku svolat alespoň nějaké dělenky. Pravidelně čtěte tedy informace zde, či na našem FB. Situace se může měnit každým okamžikem. 

Prozatím se mějte hezky a já se na vás budu těšit v co možná nejbližší době, jak jen to půjde.

Miroslav Halama

Zkouška ve čtvrtek 21. 5.

přidáno: 20. 5. 2020 4:42, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
ve čtvrtek 21. 5. se ještě žádná zkouška orchestru nekoná. Stále řešíme činnost orchestru do konce tohoto školního roku. Pokud bych svolal nějakou dělenou zkoušku, dám vědět. 

M.Halama

Obnovení činnosti orchestru

přidáno: 11. 5. 2020 1:59, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči,
jak jistě víte, od pondělí 11. 5. se v ZUŠ obnovuje prezenční výuka. Dle informací by se měla obnovit i kolektivní výuka v určité míře a za určitých pravidel. Do této kolektivní výuky spadá také orchestr. Nejsem si ale jistý, zda se vůbec do konce šk. roku budeme moci sejít všichni, jako celá orchestr. Uvidíme, budeme nadále sbírat informace. 
Každopádně nějaká činnost proběhnout musí. Do doby, než se budeme moci sejí všichni, budeme s panem učitelem Grygorenkem svolávat pouze dělené zkoušky. Informace o nich vždy najdete zde, nebo na našem orchestrálním FB.

Jelikož se vše začíná teprve znovu rozbíhat a je s tím spojena spousta práce a problémů, tento čtvrtek 14. 5. ještě zkouška dělené skupiny neproběhne. 

Na dělených zkouškách budou platit pravidla podobná, jako na základních, či středních školách.

Pokud je někdo z vás v karanténě, nebo se pohybuje v tzv. rizikovém prostředí, samozřejmě docházku nebude absolvovat. 
Také se může stát, že třeba některé z vás ještě rodiče do školy nepustí - v tom případě potřebuji prohlášení rodičů a takový žák je také od výuky osvobozen. 

Dejte mi tedy prosím vědět, kdo z vás má nějakou překážku v (zatím občasné) docházce do zkoušek, případně potřebuji zprávu od rodičů (u všech nezletilých).


Hezký den,

Miroslav Halama

Další zásadní informace z pondělí 16.3.

přidáno: 16. 3. 2020 9:48, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráči, slíbil jsem, že v pondělí 16. 3., tedy dnes sdělím další informace o postupu práce našeho orchestru. Tedy tak činím.
  • 1) Zkoušky a soustředění se prý v žádném případě nemohou konat, což je pochopitelné. Obnovení zkoušek vám sdělím na obvyklých informačních místech - tedy tyto stránky a také FB MDO.
  • 2) Zrušil se velikonoční koncert
  • 3) Definitivně se prý také zrušily veškeré soutěže, tedy i soutěž dechových orchestrů
  • 4) Prozatím jsme přestali také plánovat zájezdní koncerty v Polici nad Metují  a Litoměřicích. Neví se totiž, jak dlouho tento stav bude trvat.
  • Ruší se veškeré akce školy - žákovské večery, vernisáž, Jarní koktejl a v ohrožení je také hudební festival ,,Jablonecké tóny"
Já vím, zní to vše strašidelně, pomalu jako ve válečném stavu, ale doufejme, že vše pokud možno co nejdříve pomine a my zase budeme muzicírovat. Budu-li mít zase nějaké nové informace, určitě vám je zde sdělím. D té doby se mějte hezky a buďte na sebe opatrní

Miroslav Halama


Informace o dalším postupu práce orchestru

přidáno: 14. 3. 2020 2:15, autor: Miroslav Halama

Milí orchestrální hráč, Vzhledem k velmi vážné situaci související se šířením onemocnění COVID - 19 se bohužel rázem mění i situace na školách, naší ZUŠ nevyjímaje. Jistě nemusím připomínat, že všechny školy vč. jablonecké ZUŠ, jsou od pondělí 16.3. uzavřeny. Fungovat budou pouze učitelé a zaměstnanci škol. 
Tato situace bude mít samozřejmě vliv i na chod našeho orchestru. V pondělí mám poradu s p. ředitelem, kde budeme situaci vyhodnocovat a volit další postup. Myslím, ze v této situaci by bylo ode mne velmi nezodpovědné, kdybych svolával zkoušky orchestru a také soustředění. Vaše zdraví, ale také zdraví nás všech je mi rozhodně cennější a prioritnější, než jakákoliv soutěž. Zkoušky, ani soustředění až do doby, kdy bude situace opravdu bezpečná, nebudu svolávat. Než další zkoušku svolám, budu to napřed konzultovat s ředitelem, který bude získávat informace od příslušných orgánů. 
Mluvil jsem také s předsedou poroty krajského kola soutěže dechových orchestrů, který mi sdělil, že konání soutěžního kola je nejisté a ať čekáme na informace. Ať se ale soutěž koná, nebo ne, nezúčastníme se ho, dokud nebudu mít stoprocentní jistotu, že situace je bezpečná.Nejspíš bude ale vše jinak.
Uvidím, co se dozvím v pondělí 16.3. na poradě a informace vám zde sdělím.

Mějte se prozatím hezky a moc prosím, dávejte na sebe pozor, ať jste všichni zdraví.

M.Halama

Zkouška ve čtvrtek 5.3.

přidáno: 4. 3. 2020 4:27, autor: Miroslav Halama

Ve čtvrtek 5.3. se sejde celý orchestr. Budeme pokračovat v nácviku soutěžního repertoáru.

Miroslav Halama

Dělené zkoušky ve čtvrtek 27.2.

přidáno: 26. 2. 2020 1:16, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 27. 2. 2020 5:55 ]

Milí orchestrální hráči,
ve čtvrtek 27.2. proběhnou dělené zkoušky. 
  •  od 18. 10. zkouší trubky a křídlovky
  •  od 19. 10. zkouší flétny a klarinety.
Baskřídlovky a pozouny se budou řídit pokyny p. uč. Grygorenka.

Bicí nástroje mají domácí studium partů.

Hlavním tématem zkoušky je skladba Posaunen express.

Další důležití informace:
Byli jsme opět pořádáni o velikonoční koncert na pódiu před jabloneckou radnicí. Koncert se uskuteční ve středu 8.4. od 15,00 hod. Počítejte s tím prosím, je to už taková tradiční akce. Myslím, že hezká.

Soustředění
Vzhledem k tomu, že nás čeká velikonoční koncert před radnicí a hlavně důsledná příprava na soutěž v České Lípě (16.4.) je nezbytně nutné absolvovat alespoň dvě soustředění. Jednalo by se zřejmě zase o sobotní dopoledne. O termínech se ještě pobavím s panem učitelem Grygorenkem - musíme se shodnout. Prozatím navrhuji sobotu 28.3. v čase od 9,00 do 13,00 hod., to druhé na sobotu 4.4. v ten samý čas. Vím, že jsou to dvě soboty za sebou ale bohužel asi nenajdeme jiný termín. Rozhodneme to tento čtvrtek ve zkoušce. V úvahu by ještě přicházela sobota 7.3., neděle 8.3., neděle 22.3, Následující týden jsou jarní prázdniny a přijdeme tedy o čtvrteční zkoušku. V sobotu 21.3. jsem mimo Jablonec. Ve čtvrtek 9.4. opět přijdeme o zkoušku, je velikonoční volno. 
Popřemýšlejte prosím a ve čtvrtek si řekneme definitivní termíny soustředění.

Hezký den všem,

Miroslav Halama

1-10 of 320